Etikai kódex

A Janzsó Autósiskola etikai kódexének célja, hogy alapelveivel és normáival támogatást nyújtson az autósiskola szakoktatói, valamint a szolgáltatásokat igénybe vevő megbízók, tanulók számára, elsősorban a képzés időtartama alatt.

Alapvető célunk, hogy olyan szolgáltatásokat nyújtsunk tanulóinknak, melyek biztosítják közlekedési magatartásuk hatékonyságának növekedését, fejlődésüket a közlekedés és vezetés területén egyaránt. Ismereteinkkel tanulóink életének minőségi változását segítjük elő, munkánk során figyelembe véve a vonatkozó gazdasági és szakmai jogszabályok előírásait, valamint a kapcsolódó tudományterületek gyakorlatban alkalmazható eredményeit is.

Etikai kódexünk tudatosan nem törekszik eleget tenni mindennemű elméleti és gyakorlati szakmai megközelítésnek, hiszen a különbözőségek a dilemmák számunkra természetesek, a szakma állandó fejlődésének, folyamatos megújulásának alapjait jelenti.

Teret engedve a több nézőpontúságnak, szívesen cserélünk eszmét ügyfeleinkkel és szakmabeliekkel egyaránt, örömmel tanulunk bárkitől.

Az Etikai Kódex általános értékeket, etikai alapelveket tartalmaz, melyek illeszkednek azokhoz a speciális helyzetekhez, melyekkel a gépjárművezető- és közlekedési szakember képzés folyamán találkozunk.

• Munkánk során csak olyan szerződést kötünk megbízóinkkal, melyet a legjobb tudásunk szerint, a tanulók érdekeit szolgálva tudunk teljesíteni. Irreális elvárásokat nem szolgálunk ki, és nem is ébresztünk ügyfeleinkben.
  • Amennyiben más szakembereket vonunk be, a bevont szakemberek, alvállalkozók munkájáért is felelősséggel tartozunk.
  • A járművezetés és egyéb közlekedési szakma megtanulása a tanuló felelőssége, de lehetőségeinkhez mérten minden szükséges információt megadunk. Kapcsolatunkat, szerepünket és felelősségünket a tanuló számára egyértelművé tesszük.
  • A tanulóval kötött szerződésben egyértelműen, tárgyilagosan fogalmazunk. Rögzítjük a jogokat, kötelezettségeket, az anyagi elszámolás feltételeit, a vállat szolgáltatás terjedelmét.
  • Más autósiskolák és közlekedési szakemberek tekintélyét, szakértelmét tiszteletben tartjuk, munkájuk színvonalát nem tüntetjük fel rossz színben. Vitás esetekben a Járművezető-Szakoktatók és Képzőszervek Országos Egyesületéhez (JASZKOE) etikai bizottságához fordulunk.
  • Egyazon területen egy időben dolgozó, de más autósiskolát képviselő oktatók a szakmai célok elérése érdekében együttműködnek.
  • Munkánk az egész gépjárművezető-képző szakmára kihatással van, így arra törekszünk, hogy a szakma az őt megillető bizalmat, megbecsülést elnyerje, megtartsa.