“A2” motorkerékpár kategória

Olyan motorkerékpár, amelyek teljesítménye a 35 kW-ot, teljesítmény/tömeg aránya pedig a 0,2 kW/kg-ot nem haladja meg, és amelyet nem kétszer akkora teljesítményű járműből alakítottak át.

Jelentkezési feltételek:

• 18 éves vagy legfeljebb fél évvel fiatalabb tanuló
  • legalább 8 általános iskolát elvégezte
  • csoportú orvosi alkalmassági véleménnyel kell rendelkezni (egészségileg alkalmas)
  • 35/2000 (XI. 30.) BM rendeletben meghatározott közlekedésbiztonsági feltételeknek megfelel;

A tanulónak elméleti kresz vizsgát kell tenni a tanfolyam kezdetétől számított 9 hónapon belül, ha ez a vizsga sikertelen akkor még három hónap áll rendelkezésre a sikeres kresz vizsga megszerzéséig.
Minden tanulónak a gyakorlati vizsgáját a sikeres elméleti vizsgától számított 2 éven belül kell letennie.
A fenti határidők átlépése esetén csak új elméleti tanfolyam elvégzése után folytatható a képzés!

Vizsgatárgyak:
Elmélet: közlekedési alapismeretek, szerkezeti és üzemeltetési, valamint járművezetés elmélet számítógépes vizsga
Gyakorlat: járműkezelési és forgalmi gyakorlati vizsga

KRESZ elméleti vizsgára az a tanuló bocsátható, aki

• az „A2” kategóriánál az előírt életkort betöltötte vagy annál 3 hónappal fiatalabb
  • az elméleti tanfolyamot igazoltan elvégezte és a tanfolyamdíjat befizette,
  • a KRESZ elméleti alapvizsgadíjat befizette,
  • nem áll az elméleti vizsga eltiltás hatálya alatt.

Gyakorlati oktatás csak sikeres elméleti vizsga után kezdhető meg!

A gyakorlati oktatások és a vizsga során a módosított 24/2005. számú rendeletben meghatározott és előírt öltözet kötelező:

• Magas szárú cipő vagy csizma,
  • Protektoros kabát
  • Protektoros nadrág (vagy térdvédő),
  • Protektoros kesztyű,
  • Bukósisak (ha nincs plexivédővel ellátva, akkor motor szemüveg).

A fentiekkel kapcsolatban az oktatóval mindenképpel előzetes egyeztetés szükséges.

Gyakorlati vizsgára csak az a tanuló bocsátható, aki:

• sikeres elméleti vizsgát tett,
  • a tanfolyam gyakorlati oktatási részét elvégezte
Kategória Elmélet Ft Gyakorlat óra Gyakorlat Ft/óra Gyakorlat összesen Tanfolyamdíj összesen Elmélet vizsgadíj Járműkezelés vizsgadíj Forgalmi vizsgadíj
 „A2” 42.000,- 17 6.200,- 105.400,- 147.400,- 10.500,- 9.000,- 24.000,-
 „A2” (2 éven belül A1) 13 6.200,- 80.600,- 80.600,- 9.000,- 24.000,-
 „A2” (2 éven túl A1) 30.000,- 9 6.200,- 55.800,- 87.800,- 10.500,- 9.000,- 24.000,-

A gyakorlati vezetések tanfolyamdíját a levezetett órák számának megfelelően kell kiegyenlíteni. (Részletfizetési lehetőség a forgalmi vizsga időpontjáig.)

Vizsgaigazolást csak az a tanuló kaphat, aki:

• eleget tett a meghatározott vizsgakövetelményeknek, valamint
  • a közúti járművezetők elsősegély-nyújtási ismereteinek megszerzéséről szóló igazolással rendelkezik vagy az arról szóló felmentést bemutatta.

Autósiskolánkat a  Magyar Vöröskereszt országos vizsgahellyé nyilvánította, így tanulóink helyben vizsgázhatnak közúti elsősegélynyújtásból.
A részletekről az Elsősegély menüben olvashatsz.

Info:
Az „A” kategóriás tanfolyam elméleti óráinak időtartama 45 perc, a gyakorlati órák időtartama 50 perc, az órák között 10 perc szünetet tartunk. A pontos órarendet az első tanórán közzé tesszük.
A tanfolyam oktatásain a részvétel KÖTELEZŐ! Igazolt hiányzás az összóraszám 10%-a lehet.

A Janzsó Autósiskola “A2” kategóriás képzéséről bővebben a KÉPZÉSI TÁJÉKOZATÓBAN informáódhat.
Bármilyen kérdése van kérem keressen Bennünket!

Szeretettel várunk!