Gyakran ismételt kérdések

• Hogyan jelentkezhetek személygépkocsi vagy motoros tanfolyamra?
    Gyere el hozzánk az irodánkba, ahol kitöltünk egy jelentkezési lapot és itt mindenről pontosan tájékoztatunk. Szeretettel várunk!
  • Személygépkocsi/B kategóriás jogosítványt hány éves koromban szerezhetem meg?
    Az elméleti oktatásra/képzésre már 16 és fél évesen beiratkozhatsz, 3 hónappal a 17. szülinapod előtt már vizsgázhatsz is elméletből KRESZ-ből és a 17. szülinapodon már forgalmi vizsgát is tehetsz.
  • Milyen feltételekkel jelentkezhetek személygépkocsi tanfolyamra?
    Legalább 16,5 éves életkor, minimum 8 általános iskolai végzettség (a  bizonyítványt eredetiben be kell mutatni – általános, szakmunkás, érettségi, diploma), előzetes orvosi/egészségi vizsgálaton megfelelt, külföldi állampolgár esetén: 35/2000. (XI.30) BM rendelet 14.paragrafus alapján.
  • A modep/segédmotorkerékpár jogosítványt hány éves koromban szerezhetem meg és milyen feltétellel?
    Az elméleti képzésre már 13 és fél évesen beiratkozhatsz és 3 hónappal a 14. szülinapod előtt már le is vizsgázhatsz elméletből és a 14. szülinapodon már forgalmi vizsgát is tehetsz. Jelentkezési feltétel még az írni-olvasni tudás.
  • Jelentkezéskor mit vigyek magammal?
    A jelentkezési lap kitöltéséhez szükségünk van a személyi igazolványodra, lakcímkártyádra, orvosi alkalmassági igazolásra, min. 8 általános iskolai végzettséget igazoló bizonyítványra és ha már van meglévő vezetői engedélyed, akkor kérlek azt is hozd magaddal.
  • Az orvosi alkalmassági honnan/kitől szerezhető be?
    A háziorvos állítja ki, őhozzá kell menned.
  • Mit jelent az online/távoktatásos tanfolyam?
    A teljes elméleti KRESZ tananyagot otthonról vagy a mobilodról szabad időbeosztással a legnagyobb kényelemben is el tudod sajátítani.
  • Hogyan tudok jelentkezni az online tanfolyamra?
    Gyere be az irodánkba itt minden adminisztrációt elvégzünk, létrehozunk egy belépési kódot a rendszerhez és már tanulhatsz is. Az elméleti vizsgára jelentkezésed is mi intézzük!
  • Mennyi idő alatt tudom elvégezni az online KRESZ tanfolyamot?
    Maximum 90 nap (max. 60 óra) áll a rendelkezésedre.
  • Az elméleti KRESZ vizsgára mit vigyek magammal?
    A személyes okmányaidat: személyigazolvány, lakcím azonosító igazolvány, továbbá, ha van más kategóriából is érvényes vezetői engedélyed, akkor azt is.
  • Amennyiben lejárt a személyi igazolványom elmehetek vizsgázni?
    Nem!
  • Ha megvan a KRESZ vizsgám kinél fogok vezetni/kihez leszek beosztva?
    Választhatsz oktatót és autót is, annál tanulhatsz meg vezetni, akinél szeretnél. Segítségedre lehet a weboldalunk lévő oktatók és fényképeik egy rövid leírással.
  • Egy vezetési óra hány perces és ha két órát vezetek, akkor van szünetem is?
    A vezetési órák 50 percesek és amennyiben két órát vezetsz, akkor a két óra között 10 perces szünetet tartatok az oktatóval.
  • Milyen lábbeliben, cipőben vezethetek?
    Mindenképpen egy vékonyabb gumitalpú cipőt ajánlunk, hogy a vezetés nagyon kényelmes legyen számodra. Papucsban egyáltalán nem szabad vezetni, mert nagyon veszélyes a pedálok miatt!
  • Abbahagytam a vezetést tavaly nyáron, meddig kell mindenképp befejeznem és sikeres forgalmi vizsgát tennem?
    A sikeres elméleti KRESZ vizsga napjától számított kettő éven belül kell megcsinálnod a sikeres forgalmi/gyakorlati vizsgát.
  • Most vizsgáztam le és szereztem meg a szgk./B-s jogosítványomat, vezethetek motort?
    Személygépkocsis jogsival csak segédmotorkerékpárt/mopedet vezethetsz 50 cm3-ig.
  • Már vezetek és van személygépkocsi vezetői engedélyem. Szeretnék mindenképpen motorból is jogosítványt. Ismét végig kell járnom a tanfolyamot (elmélet+gyakorlat)?
    Igen. Vizsgáznod kell elméletből, járműkezelésből és gyakorlatból. A motor kategóriájától függ, hogy pontosan hány óra elméleti és gyakorlati órán kell részt venned. Kérlek érdeklődj iskolánkban!
  • Motoros elméleti tanfolyamra járok milyen ruhában kell majd motoroznom, motoros képzésre járnom?
    A gyakorlati oktatáson és vizsgán is kötelező felszerelések: magas szárú cipő vagy csizma, protektoros kabát, protektoros nadrág (vagy térdvédő), protektoros kesztyű, bukósisak (ha nincs plexivédővel ellátva, akkor motoros szemüveg). A fentiekkel kapcsolatban az oktatóval mindenképpen előzetes egyeztetés szükséges.
  • Sikerült a forgalmi/gyakorlati vizsgám is. A jogosítványomat hol kaphatom meg?
    A sikereses forgalmi vizsga után 3 nappal a Közlekedési Hatóságnál (Keszthely, Pipacs utca 57.) át tudod majd venni a vizsgaigazolásodat, amit az orvosi alkalmasságival és a Közúti Elsősegélynyújtási Igazolással együtt vigyél el a Kormányablakba (Keszthely, Kossuth L. utca 42. vagy Hévíz, Kossuth Lajos utca 1.).